رفتن به محتوای اصلی
7290 797 0919 info[at]niroogar.com
Diesel Emergency Generator

در بعضی از موسسات و سازمان‌ها مانند فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، سینما، سیستم‌های حساس کارخانه‌جات، سایت‌های کامپیوتر و … قطع برق برای چند لحظه کوتاه هم ممکن است لطمات جبران‌ناپذیر جانی و مالی وارد نماید. لذا برق اضطراری برای این مراکز در نظر گرفته می‌شود. با توجه به نوع کاربرد از سه نوع راه‌انداز برای برق اضطراری استفاده می‌شود.

برق اضطراری با راه‌انداز اتومات:

در این نوع نیروگاه پس از قطع برق یک دیزل ژنراتور استارت خورده و پس از رسیدن ولتاژ و فرکانس به مقدار نامی کلیدی برق تولیدی را به شبکه وصل می‌نماید. برای اینکه زمان راه‌اندازی در این نوع نیروگاه زیاد نشود لازم است که درجه حرارت روغن، آب و وضعیت باطری در تمام زمان‌ها کنترل گردد و به طور دوره‌ای دیزل استارت گردد. زمان خاموشی پس از قطع برق در این نوع نیروگاه بسته به نوع دیزل زنراتور به چندین ثانیه طول می‌کشد و مناسب برای روشنایی تاسیسات، کوره‌های ذوب الکتریکی، سینما و …

برق اضطراری با راه‌انداز سریع:

در این نوع دیزل ژنراتور در هنگام عادی یک چرخ  دورا هم محور با ژنراتور توسط یک موتور در حال چرخش است و در هنگام قطع برق در فاصله قطع برق و استارت دیزل، انرژی ذخیره شده در چرخ طیار انرژی مورد نیاز برای چرخاندن ژنراتور و انرژی سبکه را تامین می‌کند. در این نوع راه‌اندازه خاموشی در حد زمان قطع و وصل یک کلید است (حداکثر ۰٫۵ ثانیه)

برق اضطراری با راه‌انداز بدون تاخیر:

در این نوع راه‌اندازی که کاربرد آن در بیمارستان‌ها و مراکز کامپیوتری می‌باشد ژنراتور دائما در مدار قرار دارد و در حالت عادی توسط یک موتور سنکرون میچرخد و مقداری انرژی نیز به شبکه می‌دهد. پس از قطع برق انرژی ذخیره شده در چرخ طیار انرژی مورد نیاز ژنراتور را تامین می‌کند. ولی چون قطع و وصل کلید در کار نیست وقفه‌ای در تولید الکتریسیته صورت نمی‌گیرد.

برگشت به بالا