رفتن به محتوای اصلی
7290 797 0919 info[at]niroogar.com
نیروی اضطراری در دیزل ژنراتور (Standby) چیست؟

نیروی اضطراری در دیزل ژنراتور (Standby) چیست؟

نیروی اضطراری در دیزل ژنراتور ( Standby ) چیست ؟

دیزل ژنراتور ها با توجه به شرایط استفاده مصرف کننده ها در ۳ حالت کلی ذیل مورد استفاده قرار می گیرند.

  1. استفاده دیزل ژنراتور در شرایط اضطراری.
  2. استفاده دیزل ژنراتور در شرایط دائم.
  3. استفاده دیزل ژنراتور در شرایط پیوسته

ما در این نوشتار به تعریف نیروی اضطراری در دیزل ژنراتور ( Standby ) می پردازیم و در مطالب بعدی به دو مورد دیگر اشاره می کنیم.

نیروی اضطراری یا به لاتین استندبای به معنای حداکثر توان ارائه برق یک دیزل ژنراتور است که از مشخصه های بسیار پرکاربرد در صنعت می باشد. یک ژنراتور برق اضطراری برای مناطق مسکونی، پزشکی و سامانه های حیاتی بیمارستان ها یا برای یکسان سازی مصرف در ساختمان های عمومی، فرودگاه ها و حتی کارخانه های تولیدی استفاده می شود. این دستگاه ها به طور معمول در شرایط اضطراری مثل قطع برق موقتی و یا برای کمک تا وصل شدن مجدد برق در ساختمان ها قرار می گیرند.

مولفه تولید (فاکتور بارگیری) کمتر از ۸۵% و قابل اعتماد بودن بسیار بالا و عدم Overload این دستگاه ها را برای مصارف ویژه مورد استفاده قرار می دهد. ژنراتور برق اضطراری در مکان هایی که در رابطه با سلامت و امنیت انسان ها هستند کاربرد بسیار زیادی دارند به مانند: هتل ها، فرودگاه ها و مراکز اطلاعاتی. برای همه این محیط ها دستگاه هایی وجود دارند که برای شرایط ضروری و خاص مورد استفاده قرار می گیرند. این ژنراتور ها که که حداکثر یک ساعت به ازای هر ۱۲ ساعت حدود ۱۰% افت عملکرد پیدا می کنند مشخصا برای پاسخ گویی سریع در بازه زمانی کم طراحی شده اند. مولفه تولیدی (فاکتور بارگیری) این ژنراتور ها نیز کمتر از ۸۵% می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code
Enter Captcha Here :

برگشت به بالا